Міненерго переглянуло ціну на державне вугілля на 10%

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України оголосило про підвищення ціни на вугілля для державних видобувних підприємств з 2 200 до 2 425 гривень за 1 тонну.

Відповідне рішення було прийнято в ході наради з питань визначення граничної ціни на вугільну продукцію, протокол по якій був опублікований на сайті міністерства. Нова ціна відповідає зростанню ціни вугілля на зовнішніх ринках і буде діяти з 1 листопада, передають Українські Новини.

Заступник міністра енергетики Анатолій Корзун 25 жовтня в ході Форуму "Open Energy Week" в Києві заявив, що це питання давно перебувало на розгляді відомства.

"Якщо в Україні буде нижче собівартість видобутку вугілля і буде надлишок вугілля на ринку, то ціна піде вниз. Але коли є дефіцит вугілля (в тому числі, марки "Г" - ред.), то ціна зростає. У нас сьогодні створився дефіцит вугільної продукції", - зазначив Анатолій Корзун.

Як раніше повідомлялося, міністр енергетики Ігор Насалик заявив про план реструктуризації вугільної галузі і вихід державних шахт на рівень беззбитковості в найближчі роки. За інформацією міністерства, Україна до 2020 року може відмовитися від імпорту антрациту. У той же час раніше в Міненерговугілля повідомляли, що підвищення ціни державного вугілля проводиться для збалансування стану підприємства вугільної галузі, що створить умови для їх розвитку.

27 жовтня Федерація роботодавців паливно–енергетичного комплексу України заявила про необхідність в умовах дефіциту коригувати ціни для власного видобутку вугілля.

 

Джерело: https://ukranews.com


Дата публікації: 03.11.2017
Кнопка Вверх