ПАТ «Тернопільський кар’єр» відкрив новий завод з переробки вапнякового каменю

7 грудня 2017 року у Максимівському цеху ПАТ «Тернопільський кар’єр» відкрився новий завод з переробки вапнякового каменю. Потужності нового заводу майже на третину збільшують продуктивність підприємства, дозволивши закріпитися на лідерських позиціях ринку.

Захід зібрав біля півсотні осіб, серед яких дирекція ПАТ «Тернопільський кар’єр», представники адміністрації Тернопільщини, партнери підприємства, Українська асоціація вапняної промисловості, ЗМІ та інші.

Будівництво нового заводу мало серйозні передумови. Починаючи з 2014 року, через анексію Криму і ведення бойових дій в Донецькій області, які були основними регіонами видобування вапнякового каменю, на ринку утворився його закономірний дефіцит. Наявні потужності інших регіонів країни не давали змоги в короткий час наростити видобуток каменю, відтак споживачі були змушені вдатися до різкого збільшення імпорту. В сукупності це здорожчувало кінцеву продукцію для багатьох галузей промисловості та збільшувало імпортозалежність країни. Наголосимо, що і на сьогодні на ринку вапнякового каменю імпортований вапняк займає вагому частку.

Такий стан справ підштовхнув відповідальні компанії до пошуку та вкладанню ресурсів у збільшення потужностей з видобування та переробки вапнякової сировини. Серед них одним з найактивніших гравців, який докладає послідовних дій у нарощення потужностей виробництва, є ПАТ «Тернопільський кар’єр». Нагадаємо, що в кінці 2015 року підприємство вже відзначилося запуском нового заводу в іншому виробничому підрозділі – Галущинецькому цеху. Сьогодні ж, після тривалих підготовчих робіт, було запущено другий сучасний завод з переробки вапняку.

Проектна потужність нового заводу складає понад 3 тис. тонн готової продукції у добу. Функціонування цеху передбачає створення 50 додаткових робочих місць. Для реалізації проекту лише у будівництво заводу акціонери вклали понад 27 млн. грн. інвестицій. Ще 20 млн. грн. знадобилося для того, щоб придбати всю необхідну техніку, яка буде забезпечувати його роботу.

Якісні характеристики продукції нового заводу дають змогу забезпечувати сировиною передову галузь споживання вапняків – металургію, та інші важливі галузі промисловості. Професійність та клієнтоорієнтованість ПАТ «Тернопільський кар’єр» дозволили підприємству за короткий час стати надійним партнером передових металургійних підприємств, які будуть основними споживачами продукції нового заводу. Ринками збуту продукції нового заводу будуть також підприємства цукрової та будівельної промисловості.

Разом з тим, потрібно наголосити на питанні підтримки відвантажень злагодженою роботою Укрзалізниці, зокрема, забезпечення необхідною кількістю вагонів. Сьогодні без належного розвитку залізниці, використати весь виробничий потенціал підприємства стає майже неможливо. У зв’язку з цим ПАТ «Тернопільський кар’єр» закликає усі сторони, починаючи від місцевої влади та регіональних підрозділів, до центрального управління Укрзалізниці спрямувати зусилля на вирішення посталих викликів у забезпеченні ефективних залізничних відвантажень.

В цілому, відкриття вапнякового заводу спричинить позитивний вплив на економіку району, області та країни, адже це створення нових робочих місць, забезпечення потреб галузей-споживачів та мільйонні надходження до бюджету області та країни у складний для економіки час.


Дата публікації: 11.12.2017
Кнопка Вверх