ПРАТ «ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ КАР’ЄР» РОЗПОЧАВ РОЗРОБКУ ЕКОЛОГІЧНО ОРІЄНТОВАНОГО ПРОЄКТУ ВИРОБНИЦТВА ПАПЕРУ ІЗ ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ

ПрАТ «Тернопільський Кар’єр», за підтримки Української асоціації вапнякової промисловості, розпочав розробку екологічно орієнтованого проєкту виробництва паперу із вапнякового каменю.

ПрАТ «Тернопільський Кар’єр» найбільш послідовно серед компаній індустрії здійснює розвиток екологічної сфери використання вапнякової продукції. Налагоджено системну співпрацю із спеціалізованими науковими установами, розроблено та виведено на ринок продукти для оздоровлення ґрунтів та очищення водойм. На часі поглиблене вивчення та розробка нового амбітного проєкту: будівництва заводу по виробництву паперу з вапнякового каменю.

«Кам’яний» папір виготовляється з вапняку та полімерів. Завдяки складу такий папір стійкий до вологи, міцніший за папір із целюлози, вбирає меншу кількість фарби, дозволяючи зекономити до 20% розхідних матеріалів під час офсетного друку.

 Основна відмінність між «кам’яним» папером та звичайним полягає у використаній сировині – звичайний папір використовує рослинні волокна-целюлозу як вхідну сировину, потребує  значної кількості води та електроенергії у процесі виробництва, тоді як «кам'яний» папір» взагалі не використовує целюлозу  та воду у процесі виробництва. Основу паперу складає вапняковий камінь – екологічно чистий природний матеріал.

Ключовою перевагою «кам’яного» паперу є екологічна ефективність технології виробництва. Тобто для виробництва такого паперу відсутня необхідність вирубки лісів, що особливо актуально в сучасних реаліях. Використовуючи  1 тону паперу з вапняку, як альтернативу звичайному паперу, можна зберегти  17 дерев, 26000 літрів води, 4000 кВт електроенергії.

Як наслідок, виробництво «кам'яного» паперу формує низку екологічних переваг: мінімізація викидів вуглецю, відсутність необхідності використання кислот та вибілюючих хімікатів і  локального забруднення навколишнього середовища виробництвом.

«Кам’яний» папір придатний до повторної переробки та має період розпаду 14-18 місяців у природньому середовищі.

Сфера застосування паперу на основі вапняку різноманітна: друкована продукція високої якості (щоденники, візитки, плакати, календарі, етикетки, брошури), папір для упаковки, декоративні шпалери, одноразові паперові вироби, упаковка для харчових продуктів та багато іншого. 

Орієнтовна вартість проєкту побудови заводу з виробництва  «кам'яного» паперу на ПрАТ «Тернопільський Кар’єр»  складе 4,5 млн дол.

Запланована потужність виробництва – 9000 тонн паперу з вапняку на рік, що дозволить:

  • зберегти близько 150 тис дерев,
  • заощадити 234 тис м3 води,
  • налагодити виробничий процес без використання хлору та інших хімікатів,
  • покращити енергоефективність виробництва в порівнянні з традиційними технологіями виробництва паперу.

 

Економія природних та енергетичних ресурсів, екологічність самого продукту є головною перевагою проєкту.

Проєкт із виробництва «кам'яного» паперу відповідає цілям сталого розвитку ПрАТ «Тернопільський Кар’єр», у довгостроковій перспективі сприятиме збереженню лісів України та зменшить залежність від імпорту паперової продукції.

У випадку реалізації, проєкт з виробництва паперу із вапняку буде першим подібним виробництвом у Східній Європі.

Серед найближчих запланованих дій у розвиту проєкту – візити на вже діючі підприємства в інших країнах для практичного ознайомлення з технологією.

Публікуючи Прес-реліз про старт проєкту, ПрАТ «Тернопільський Кар’єр» очікує на відгуки та пропозиції щодо співпраці зацікавлених сторін.

Потурбуймось разом про наш дім – Україну!


Дата публікації: 23.11.2021
Кнопка Вверх