Промисловці вимагають заморозити з/д тарифи до кінця року

Представники промислових асоціацій звернулися до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням доручити "Укрзалізниці" утриматися від підвищення вантажних з/д тарифів до кінця поточного року.

У листі, підписи під яким поставили керівники Федерації металургів України, ВП "Укрметалургпром", асоціації виробників феросплавів "УкрФА", асоціацій "Укрцемент" та "Укрскло", підкреслюється, що питання справедливої індексації вантажних з/д тарифів є одним з найбільш важливих для ефективного функціонування "Укрзалізниці".

"У той же час ми переконані, що вирішувати його необхідно не в односторонньому порядку, користуючись положенням державного монополіста, а в тісному взаємовигідному співробітництві з тими, завдяки кому державний монополіст взагалі існує - провідними вантажовідправниками", - підкреслюється в листі.

Промисловці запевнили у своїй готовності обговорювати можливість зваженого і помірного підвищення тарифів в 2018 році і в наступних роках. "Але для цього вкрай необхідні дві речі: бажання керівництва "Укрзалізниці" йти на дійсно конструктивний діалог і повна прозорість планів розвитку, інвестиційних програм і фактичного використання коштів монополіста", - наголошується в документі.

"Наші неодноразові спроби досягти хоч якогось компромісу з залізничниками до сих пір не дали ніякого позитивного результату через небажання керівництва "Укрзалізниці" йти на будь-які реальні поступки щодо розміру та термінів індексації тарифів, створення привабливих умов для приватних інвестицій в рухомий склад, лібералізації ринку залізничних перевезень за рахунок допуску приватних локомотивів, хоча б на найбільш проблемні ділянки, а також реальних кроків щодо збільшення пропускної здатності найбільш проблемних ділянок залізничної інфраструктури ", - йдеться в листі.

У зв'язку з цим представники профільних асоціацій звернулися до В.Гройсмана з проханням доручити "Укрзалізниці" утриматися від підвищення вантажних з/д тарифів до кінця поточного року оскільки, на їхню думку, для цього немає ніяких економічних обґрунтувань. Також промисловці звернули увагу прем'єра на той факт, що згідно з чинним законодавством подібні дії повинні бути передбачені в річному фінансовому плані "Укрзалізниці" до початку фінансового року.

Крім того промисловці просять прем'єра доручити "Укрзалізниці" в найкоротший термін підготувати і обговорити з провідними вантажовідправниками проект фінансового плану на 2018 рік, який відповідно до закону має бути затверджений ще до 1 вересня поточного року.

Керівники профільних асоціацій вважають за необхідне провести під головуванням прем'єр-міністра нараду за участю Міністерства інфраструктури, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної регуляторної служби, Антимонопольного комітету, залізниці та представників найбільших вантажовідправників з проблемних питань взаємодії з "Укрзалізницею" в тому числі щодо індексації залізничних тарифів.

На думку промисловців "Укрзалізниця" повинна підготувати детальний звіт щодо використання коштів, які надійшли завдяки попереднім індексаціям тарифів, щодо фактичної рентабельності вантажних перевезень, інвестиційного плану щодо використання 7 млрд грн, що акумульовані на рахунках державного монополіста.

Також керівники профільних асоціацій просять главу уряду дати доручення МЕРТ і Міністерству інфраструктури посприяти якомога швидшому створенню незалежного регулятора - Державної комісії з регулювання тарифів на транспорті.

"Вважаємо, що розгляд будь-якої ініціативи "Укрзалізниці" щодо прямого чи опосередкованого збільшення рівня вантажних залізничних тарифів має відбуватися виключно в прозорому форматі діалогу з бізнесом і громадськістю, оскільки будь-який діспарітетний підхід може призвести до вкрай негативних наслідків не тільки для окремих галузей промисловості і АПК , але і для економіки України в цілому ", - резюмується в листі.

 

Джерело: http://ukrmetprom.org


Дата публікації: 12.09.2017
Кнопка Вверх