Стабільність з проблемним фіналом: що буде з курсом гривні в 2019-му

Очікувати падіння гривні варто вже в кінці осені, упевнений експерт.

Весь рік українська гривня буде досить стабільною. Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

На його думку, час від часу гривня буде слабшати, а потім знову зміцнюватися. Але це будуть незначні коливання. Таку ситуацію експерт пов'язує з виборами.

"Цей рік – рік виборів. Тому ніяких злетів або падінь гривні не буде. [...] Сьогодні гривня трохи слабшає, потім буде знову посилюватися. І таке коливання на рівні 27,6, 27,7, 27,8 гривень буде чітко до кінця передвиборної гонки. До літа ми будемо триматися на рівні 28 гривень за долар", – говорить Пендзин.

При цьому, за словами економіста, український ринок не буде страждати від нестачі американської валюти.

"Навесні аграрії будуть купувати хімікати, будуть купувати "дизельку", будуть конвертувати свої долари в гривні, наповнять в черговий раз ринок доларами. Але ми мали такий же процес в січні, коли прийшли на ринок інвестори і викупили державні облігації з погашенням до кінця року. У лютому у нас буде на 600 мільйонів доларів траншу від Всесвітнього банку, під гарантії якого ми отримуємо з вами кредити. Так що в цьому році у нас будуть джерела надходження валюти на внутрішній ринок", – продовжує експерт.

Але в той же час потужного поштовху для зростання гривні немає.

"Економіка демонструє 2-3% зростання. Тому потужного поштовху для зростання гривні в зв'язку з ростом економіки немає. Так що все це буде в тій чи іншій мірі компенсуватися", – додає Пендзин.

Незважаючи на таку стабільність протягом року, в останні місяці може відбутися значне ослаблення гривні.

"Я думаю, що буде велика проблема в листопаді-грудні, тому що все це тиск, який зараз відбувається, воно рано чи пізно повинно виплеснутися. І в листопаді-грудні у нас буде погашення короткострокових облігацій, які були куплені в січні. Це створить черговий тиск на валютний ринок. І гривня може значно втратити позиції", – підсумовує економічний експерт.

 

Джерело: https://ukr.segodnya.ua


Дата публікації: 19.02.2019
Кнопка Вверх