УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за перше півріччя 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за січень-червень 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

За перше півріччя 2020 року поставки вапна залізницею склали 112 тис т, що на 46% менше рівня минулого року. При цьому у червні поставлено 14 тис т, що на 51% менше рівня червня минулого року, проте більше показника травня на 40% – трьохмісячний стрімкий спад поставок призупинився.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Необхідно відзначити кількамісячний спад поставок по галузі, що зумовлює загальну негативну динаміку поставок вапна залізницею. Проте у червні відбулося деяке відновлення поставок для галузі. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними зі своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-червні 2020 року всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом забезпечили 85% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Серед інших великих постачальників: ДЗБМ та АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ, які, проте, суттєво зменшили поставки в кількісному виразі.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-червні 2020 року є ДМК, ЗАПОРІЖСТАЛЬ та АМКР. Сукупна частка ТОП-3 споживачів склала у січні-червні 82% від усіх поставок залізницею. У червні, порівняно з травнем, потрібно відзначити різке збільшення поставок для ДМК, а також відновлення поставок для ДМЗ, вперше від початку року. Натомість продовжився кількамісячний спад по ЗАПОРІЖСТАЛЬ, який поставив найменшу від початку року кількість вапна.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень-червень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень- червень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень- червень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-червень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень- червень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень- червень)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 07.07.2020
Кнопка Вверх