УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-березень 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за перший квартал 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні-березні 2020 року поставки вапна залізницею склали 70 тис т, що на 36% менше рівня минулого року. При цьому у березні поставлено 22 тис т вапна, що менше березневого показника минулого року на 31%.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-березні 2019 року всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом склали 88% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Інші лідери поставок минулого року, ДЗБМ та особливо Білокриницький вапняний завод, зменшили поставки. У березні деяке збільшення відвантажень вапна показав АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ. Натомість, помітно зменшив поставки ДЗБМ.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-березні 2020 року є ЗАПОРІЖСТАЛЬ, ДМК та АМКР. Сукупна частка ТОП 3 споживачів склала у січні-березні 87% від усіх поставок залізницею. У березні, порівняно з лютим, потрібно відзначити різке зменшення поставок вапна для ДМК, а також для АМКР, натомість, різко збільшив поставки ЗАПОРІЖСТАЛЬ.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень-березень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень- березень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень- березень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень – березень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень- березень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень- березень)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 03.04.2020
Кнопка Вверх