УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-квітень 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за січень-квітень 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні-квітня 2020 року поставки вапна залізницею склали 87 тис т, що на 39% менше рівня минулого року. При цьому у квітні поставлено 17 тис т, що на 49% менше рівня минулого року – найнижчий показник за два роки.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Необхідно відзначити кількамісячний спад поставок по галузі, що зумовлює загальну негативну динаміку поставок вапна залізницею. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними зі своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-квітні 2020 року всі залізничні поставки забезпечили сім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом склали 87% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Інші лідери поставок минулого року, ДЗБМ та особливо Білокриницький вапняний завод, зменшили поставки. У квітні деяке збільшення відвантажень вапна показали ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ та АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ. Натомість, зменшили поставки ДЗБМ та Група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ, яка показала найнижчий об’єм від початку року.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-квітні 2020 року є ЗАПОРІЖСТАЛЬ, ДМК та АМКР. Сукупна частка ТОП-3 споживачів склала у січні-квітні 85% від усіх поставок залізницею. У квітні, порівняно з березнем, потрібно відзначити суттєве збільшення поставок вапна для ДМК, натомість, різко зменшив поставки ЗАПОРІЖСТАЛЬ та, після кількамісячного зменшення, взагалі припинив поставки АМКР.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень-квітень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень- квітень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень- квітень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень- квітень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень- квітень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень- квітень)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 08.05.2020
Кнопка Вверх