УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-липень 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за січень-липень 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні-липні 2020 року поставки вапна залізницею склали 127 тис т, що на 45% менше рівня минулого року. При цьому у липні поставлено 15,4 тис т, що на 40% менше рівня липня минулого року, проте більше показника червня на 4% – після мінімальних поставок у травні відбувається двомісячне поступове відновлення поставок вапна.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексуПісля кількамісячного спаду поставок для галузі від початку року до мінімуму у травні, у червні-липні відбувається  деяке відновлення поставок. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними зі своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-травні 2020 року всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом склали 84% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Серед інших великих постачальників: ДЗБМ та АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ, які, проте, суттєво зменшили поставки в кількісному виразі. У липні відбулося незначне збільшення відвантажень вапна в УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ та ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-липні 2020 року є ЗАПОРІЖСТАЛЬ, ДМК та АМКР. Сукупна частка ТОП-3 споживачів склала у січні-липні 83% від усіх поставок залізницею. У липні, порівняно з червнем, потрібно відзначити зменшення поставок для ДМК. Натомість, зросли поставки по ЗАПОРІЖСТАЛЬ та незначно для СУМИХІМПРОМ.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень-липень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-липень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-липень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-липень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-липень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень-липень)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06 mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 10.08.2020
Кнопка Вверх