УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-лютий 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за січень-лютий 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні-лютому 2020 року поставки вапна залізницею склали 48 тис т, що на 38% менше рівня минулого року. При цьому у лютому поставлено 25 тис т вапна, що менше лютневого показника минулого року на 29%.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-лютому 2019 року всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом склали 89% поставок.

 

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Інші лідери поставок минулого року, ДЗБМ та особливо Білокриницький вапняний завод, зменшили поставки. У лютому, порівняно з січнем, помітне збільшення відвантажень вапна показали ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ та АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ. Натомість, дещо зменшив поставки ДЗБМ

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-лютому 2020 року є ДМК, ЗАПОРІЖСТАЛЬ та АМКР. Сукупна частка ТОП 3 споживачів склала у січні-лютому 87% від усіх поставок залізницею. У лютому, порівняно з січнем, потрібно відзначити різке збільшення поставок вапна для ДМК, при цьому всі інші великі споживачі зменшили поставки.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень-лютий)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-лютий)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-лютий)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-лютий)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-лютий)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень-лютий)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 15.03.2020
Кнопка Вверх