УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-травень 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за січень-травень 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні-травні 2020 року поставки вапна залізницею склали 97 тис т, що на 45% менше рівня минулого року. При цьому у травні поставлено 10 тис т, що на 70% менше рівня минулого року – найнижчий показник за два роки.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Необхідно відзначити кількамісячний спад поставок по галузі, що зумовлює загальну негативну динаміку поставок вапна залізницею. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними зі своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-травні 2020 року всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом склали 88% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Серед інших великих постачальників: ДЗБМ та АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ, які, проте, суттєво зменшили поставки в кількісному виразі. У травні зменшення відвантажень вапна показали всі постачальники.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-травні 2020 року є ЗАПОРІЖСТАЛЬ, ДМК та АМКР. Сукупна частка ТОП-3 споживачів склала у січні-травні 84% від усіх поставок залізницею. У травні, порівняно з квітнем, потрібно відзначити зменшення поставок вапна по всіх основних споживачах, особливо для ДМК. ЗАПОРІЖСТАЛЬ поставив найменшу від початку року кількість вапна, в АМКР поставки відсутні другий місяць поспіль.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень-травень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-травень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-травень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень травень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-травень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень-травень)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 05.06.2020
Кнопка Вверх