УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень-вересень 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за січень-вересень 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

 

У січні-вересні 2020 року поставки вапна залізницею склали 163 тис т, що на 41% менше рівня минулого року. При цьому у вересні поставлено 17,5 тис т, що на 2% менше рівня вересня минулого року і на 4% менше показника серпня.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Після кількамісячного спаду поставок для галузі від початку року до мінімуму у травні, у червні-вересні відбувається  деяке відновлення поставок. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними зі своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні-вересні 2020 року майже всі залізничні поставки забезпечили вісім постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та Азовбудматеріали  – разом склали 84% поставок.

Основним постачальником вапна залізницею у січні-вересні лишається група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ – близько половини поставок, хоча її об’єми поставок зменшилися майже вдвічі (-46% в кількісному виразі), натомість, суттєво збільшив поставки ЛИСИЧАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗБВ (+158%). Серед інших великих постачальників: ДЗБМ (11% поставок) та АЗОВБУДМАТЕРІАЛИ (12% поставок), які, проте, суттєво зменшили поставки в кількісному виразі.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні-вересні 2020 року є ДМК, ЗАПОРІЖСТАЛЬ, СУМИХІМПРОМ та АМКР. Сукупна частка ТОП-4 споживачів склала у січні-вересні 93% від усіх поставок залізницею. У вересні, порівняно з серпнем, потрібно відзначити збільшення поставок для ДМК. Натомість, зменшилися поставки для ЗАПОРІЖСТАЛЬ. АМКР знову припинив поставки, натомість, суттєво збільшила поставки ЗАПОРІЗЬКА ТЕС.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень-вересень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-вересень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-вересень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень-вересень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень-вересень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень-вересень)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 12.10.2020
Кнопка Вверх