УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапнякового каменю за січень 2020 року (залізничні поставки). ТОП-9

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапняку залізницею за січень 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапнякового каменю, споживачі та постачальники, їх взаємозв’язок, поділ ринку на кептивний та незалежний.

За результатами дослідження, у січні 2020 року поставки вапняку залізницею склали 0,9 млн т, що на 19% більше показника січня попереднього року, і на 16% більше показника грудня. Показник січня свідчить про деяке пожвавлення у споживанні вапнякової продукції, перш за все, підприємствами металургійної галузі.

Розподіл відвантажень в розрізі областей має деяке відхилення до січня минулого року: суттєво зменшилася частка лідера Донецької області, натомість, зросли поставки Тернопільської, Хмельницької та Дніпропетровської областей. Першу трійку по відвантаженнях серед областей з суттєвим відривом займають Донецька, Тернопільська та Хмельницька області (разом 88%).

Серед областей споживання лідером лишається Дніпропетровська область (44%). Разом ТОП-3 областей (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька) спожили залізницею близько 93% вапняку.

Основними споживачами вапняку залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу.

Також помітною часткою володіють підприємства цементної промисловості, натомість, суттєво впала частка виробників вапнаЗміни в динаміці поставок вапняку задає металургійна галузь – по ній зростання склало +18%, що зумовило близький рівень зростання і по загальних поставках.

Ринок вапняку умовно поділяється на кептивний  та вільний. У січні 2020 року вільний ринок склав 59%, що суттєво менше січневого показника минулого року. Відповідно, зростання у січні забезпечили саме кептивні поставки, які збільшилися на 67%, тоді як поставки вільного ринку лишилися незмінні.

Ринок постачальників вапняку залізницею характеризується високою концентрацією, ТОП-9 компаній-виробників у січні 2020 року склав 98%.

Більшість великих виробників у січні збільшила поставки порівняно з січнем минулого роком, зокрема, лідер НТРУ на 8% (при цьому частка дещо зменшилася), Тернопільський кар’єр на 28%, група ГДП на 50%.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією: у січні 2020 року ТОП-9 компаній склали 96%. Порівняно з січнем 2019 року, зростання показали більшість великих споживачів, спад спостерігається тільки в АМКР та особливо в групи УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо помісячних поставок вапняку залізницею в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Постачання вапняку залізницею: загальна динаміка помісячних поставок, тис.т (2019-2020, січень)
  2. Постачання вапняку вільного ринку залізницею: загальна динаміка помісячних поставок, тис.т (2019-2020, січень)
  3. Області відвантаження та споживання вапняку, тис.т (2019-2020, січень)
  4. Галузевий зріз споживання вапнякового каменю, тис.т (2019-2020, січень)
  5. Розподіл ринку вапняку на вільний та кептивний, (2019-2020, січень).
  1. Виробники/постачальники вапняку: основні компанії вільного ринку, динаміка (2019-2020, січень)
  2. Галузі постачання по основних гравцях (2019-2020, січень)
  3. Висновки.

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:


Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 18.02.2020
Кнопка Вверх