Українська асоціація вапняної промисловості провела нове поглиблене дослідження виробництва вапнякового каменю за підсумками першого півріччя 2020 року.
Нагадаємо, що 2019 рік відзначився зростанням виробництва: за підсумками року було вироблено 13,5 млн.т вапняку, що склало +13% до рівня попереднього року.
2020 рік відзначається поверненням до негативної тенденції: у січні-червні вироблено 6,1 млн т вапняку, що на 6% менше від рівня 2019 року.
У 2020 році структура виробництва по областях лишилася близькою до попередніх двох років. Трійка лідерів: Тернопільська (33%), Донецька (30%) та Хмельницька (18%) області, які разом забезпечують близько 80% видобування. При цьому всі три передові області показали спад виробництва на 5-10%, що забезпечило загальний спад у видобуванні.
Ринок видобування вапнякового каменю відзначається високою концентрацією: у першій половині 2020 року ТОП-10 видобувачів складає вагомі 95%. У складі лідерів відбулися зміни: першу позицію продовжує займати Новотроїцьке РУ (30%), тоді як на другу позицію вперше вийшов ПрАТ «Тернопільський кар’єр» (21%), відтіснивши групу ГДП на третю позицію (20%). Всього трійка лідерів займає 71% ринку видобування вапняку.
По інших компаніях потрібно відзначити значне зростання видобутку по компанії КРЦ (колишній Хайдельбергцемент) і УКРПРОМ-БУД, які в цей період в минулому році не працювали. Інші компанії першої десятки теж переважно показали зростання.
Загалом, середньомісячне видобування у 2020 році складає близько 1,0 млн.т, що нижче рівня минулого року (близько 1,1 млн т).
ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ
Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:
Звіт містить наступні розділи:
Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:
Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП
Тел. +38(050) 419-75-06
mail: info@limeindustry.in.ua
Запрошуємо підписатися на сторінку УАВП у Facebook:
На нашій сторінці ви перші будете дізнаватися про важливі події та актуальні новини галузі.
Долучайтеся до Спільноти УАВП у Viber: