УАВП презентує дослідження споживачів та постачальників вапна в Україні за січень 2020 року (залізничні поставки).

Українська асоціація вапняної промисловості презентує аналіз постачання вапна залізницею за січень 2020 року. За підсумками дослідження було актуалізовано основні галузі споживання вапна, споживачі, постачальники та їх взаємозв’язок.

У січні 2020 року поставки вапна залізницею склали 23 тис т, що на 46% менше рівня січня минулого року, проте на 29% вище грудневого показника. Відносна активізація поставок, порівняно з груднем, зумовлена відновленням поставок для ДМК, по інших споживачах поставки або без суттєвих змін, або зменшення.

Основними споживачами вапна залізницею, як і в цілому на ринку, є підприємства металургійного комплексу. Також вагомою часткою володіють підприємства хімічної промисловості.

Важливо зазначити, що майже всі поставки було здійснено підприємствами вільного ринку, тобто виробниками, не пов’язаними з своїми клієнтами, для яких виробництво і реалізація вапна є основною діяльністю.

Ринок постачальників вапна залізницею відрізняється високою концентрацією: у січні 2019 року всі залізничні поставки забезпечили дев’ять постачальників. При цьому трійка лідерів: група компаній УКРСПЕЦИЗВЕСТЬЛисичанський завод ЗБВ та ДЗБМ – разом склали 86% поставок.

Порівняно з минулим роком, група УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ зберегла лідерство, хоча зменшила частку, натомість, суттєво збільшив поставки Лисичанський завод ЗБВ. Інші лідери поставок минулого року, ДЗБМ та особливо Білокриницький вапняний завод, суттєво зменшили поставки.

Ринок споживачів також відрізняється високою концентрацією. Основними споживачами вапна залізницею в січні 2020 року є ЗАПОРІЖСТАЛЬ, ДМК, який відновив поставки вперше з серпня минулого року, та АМКР. Сукупна частка ТОП 3 споживачів склала у січні 83% від усіх поставок залізницею.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ РИНКУ СПОЖИВАННЯ ВАПНА (залізничні поставки)

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

  • Звіт (формат .pdf)
  • База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо поставок вапна в розрізі споживачів та постачальників із зазначенням станцій відправлення та поставки.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Галузевий зріз споживання вапна, тис.т (2019-2020, січень)
  2. Споживачі вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень)
  3. Споживачі вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень)
  4. Постачальники вапна: ТОП-9 ринку, тис.т (динаміка 2019-2020, січень)
  5. Постачальники вапна: детально помісячно, тис. т (2020, січень)
  6. Розподіл постачання вапна залізницею в розрізі постачальник/клієнт, тис.т (2019-2020, січень)
  7. Висновки

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:


Гладуненко Роман, виконавчий директор УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua


Дата публікації: 18.02.2020
Кнопка Вверх