УАВП презентує дослідження виробництва вапнякового каменю в Україні за підсумками 2017 року. ТОП-10 виробників вапнякового каменю 2017

Українська асоціація вапняної промисловості провела нове поглиблене дослідження виробництва вапнякового каменю за підсумками 2017 року.

Дефіцит вапнякового каменю на ринку, викликаний анексією Криму та військовими діями у Донецькій області – основних регіонах видобування, спонукав наявних виробників з інших регіонів, передусім, західного, активно розвивати виробництво. В результаті докладених зусиль, вже з 2015 року відбулися суттєві зміни у регіональній структурі виробництва – на перші ролі вийшли області Західного регіону країни – Тернопільська та Хмельницька. В цілому, після кількарічного спаду, 2016 рік показав збільшення виробництва вапняку на 19%. Проте 2017 рік знову відзначився спадом у виробництві – за підсумками року видобуто на 14% менше вапняку у порівнянні з попереднім роком. Необхідно відзначити, що від середини року, коли спад становив 17%, динаміка спаду дещо зменшилася.

Також важливо зазначити, що без врахування Докучаєвського ФДК та Комсомольського РУ, які знаходяться на території ОРДО та вийшли з-під контролю в поточному році, у 2017 році виробництво лишилося на рівні попереднього року

Ринок видобування вапнякового каменю відзначається високою концентрацією: у 2017 році ТОП-10 видобувачів склали вагомі 93%.

У 2017 році відбулися певні зміни у рейтингу найбільших виробників. Повернула лідерство компанія UMG – хоча Докучаєвський ФДК вийшов з-під контролю компанії, Новотроїцьке РУ різко збільшило видобуток, забезпечивши групі 29% частку всього ринку виробництва. Група компанії ГДП, після минулорічного лідерства, дещо зменшила видобування, перемістившись на другу позицію. Серед інших компаній варто відзначити збільшення частки Тернопільського кар’єру, який утвердився в трійці лідерів.

ЗМІСТ ПОВНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В?РОБН?ЦТВА ВАПНЯКОВОГО КАМЕНЮ

Для зацікавлених УАВП пропонує повне дослідження, яке включає в себе наступні документи:

-          Звіт (формат .pdf)

-          База даних (формат Excel) – містить повну інформацію щодо виробників вапняку за період 2014-2017 в розрізі кожного кар’єру.

Звіт містить наступні розділи:

  1. Виробництво вапняку/доломіту, тис.т 2013-2017
  2. Видобування вапняку: області виробництва, тис.т 2014-2017
  3. КАРТА. Добування вапняків в розрізі областей, млн.т 2017
  4. Динаміка часток видобування вапняку: групи компаній, тис.т 2015-2017
  5. Динаміка часток видобування вапняку: компанії/кар’єри, тис.т 2014-2017
  6. Видобування вапняку: компанії/кар’єри, тис.т 2014-2017
  7. Динаміка середньомісячного видобування: компанії/кар’єри, тис.т 2016-2017

Зацікавлених в отриманні повних результатів дослідження просимо звертатися за наступними контактами:

Гладуненко Роман, координатор проектів розвитку УАВП 

Тел.   +38(050) 419-75-06

mail: info@limeindustry.in.ua

 

Джерело: Українська асоціація вапняної промисловості

Довідка

Українська асоціація вапняної промисловості (УАВП) створена у 2011 році. З 2013 року УАВП – член міжнародної вапняної асоціації (International Lime Association, ILA), приймаючий участь у світових конгресах асоціації по всьому світу – Канада, Туреччина, США.

В листопаді 2013 року у Львові відбулась організована УАВП бізнес-конференція «Вапно і вапняк: виробництво, збут, інвестиції». З 2014 року конференції та круглі столи проводяться двічі на рік у різних регіонах країни.

У червні 2017 в м.Ополє (Польща) відбулася перша міжнародна конференція на тему «Досвід компанії LHOIST у побудові найбільшого вапняного бізнесу у світі», яка була організована у співпраці зі світовим лідером – компанією LHOIST. З деталями конференції (фотогалерея, доповіді) можна ознайомитися за посиланням.

У грудні 2017 у Києві відбулася чергова річна конференція УАВП на тему «Україна в контексті розвитку світового ринку вапняної промисловості: досвід міжнародних компаній», з матеріалами якої (фотогалерея, доповіді) можна ознайомитись за наступним посиланням: Матеріали конференції

З інформаційним продуктами УАВП можна ознайомитись на офіційному сайті асоціації за наступним посиланням: limeindustry.in.ua

 

 

 


Дата публікації: 05.02.2018
Кнопка Вверх