В Одесі відбулася дводенна конференція УАВП

28-29 вересня 2018 року в м. Одеса відбулася чергова бізнес-конференція УАВП на тему «Можливості та перепони розвитку вапняної промисловості: проміжні підсумки роботи галузі у 2018 році».

У заході взяли участь близько 70 учасників, які представляють 40 підприємств та організацій різних галузей: видобувачі вапняків і виробники вапна, виробники будівельних матеріалів, перевізники, представники металургійної галузі, інфраструктури. Серед інших, учасниками конференції стали представники найбільших вапнякових кар’єрів країни: Новотроїцьке РУПрАТ «Тернопільський кар'єр» та групи компаній Гірничодобувна промисловість. Традиційними учасниками конференції стали члени асоціації: група УкрспецизвестьДніпровський завод будівельних матеріалівАктіс групТОВ «ТЕП Вертикаль» та ін.

Міжнародний характер конференції забезпечила участь найбільших іноземних компаній вапняного ринку, серед яких вже традиційно представники компаній LHOISTCarmeusSMA Mineral AS.

Цьогоріч  конференція відзначилася новим форматом: два дні включали в себе робочу частину та день спілкування і активного відпочинку, протягом якого учасники мали можливість пізнати унікальний характер Одеси та у невимушеній атмосфері підтримати та налагодити нові важливі контакти.

Перший день: робоча конференція. Окрім традиційного огляду стану та тенденцій ринку, конференція включала три основні тематичні блоки:

-          екологічний блок (тема викидів, впровадження в Україні системи моніторингу та звітності);

-          аграрний блок (тема популяризації використання продукції вапняної промисловості в агропромисловому комплексі, використання стимулюючих інструментів);

-          логістичний блок (проблеми у залізничних поставках продукції вапняного ринку та можливості їх вирішення).

Конференцію відкривав виступ президента УАВП Михайла Корилкевича, який коротко згадав про історію асоціації та представив її нових членів:  ТОВ «МЗ «Дніпросталь» (група Інтерпайп), ТОВ «Енерджи продакт»ТОВ «СП СУГП «Імтрекс» та асоційованого члена асоціації СЗАТ «КварцМелПром» (Білорусь).

У наступній частині виступу президент асоціації презентував основні блоки діяльності УАВП, серед яких було акцентовано на двох ключових пріоритетах: пошук та навчання персоналу та сприяння у проведенні інвестицій у галузь. Зокрема, учасникам конференції було представлено новий рекрутинговий відділ УАВП та її керівника – Тетяну Гапук.

Виконавчий директор УАВП Роман Гладуненко зробив ґрунтовну доповідьпро сучасний стан і тенденції розвитку галузей добування вапняку та виробництва вапна, динаміку і прогнози розвитку в контексті загальної ситуації в економіці країни. Попри очікування та попередні прогнози, в 2018 році на ринку вапняку не очікується зростання, при цьому, у виробництві передбачається спад і ситуацію дещо виправляє лише подальше зростання імпорту. Натомість, на ринку вапна очікується незначне зростання. У загальному було окреслено наступні тенденції: зростання імпорту в абсолютних та відносних значеннях, призупинення суттєвого збільшення виробництва у лідерів та припинення діяльності окремих менших кар’єрів, що в цілому сприятиме зростанню цін, «підтягуванню» їх до рівня імпортних. На ринку вапняку і вапна продовжується тенденція збільшення «вільного» ринку, на «вільний» ринок вапна активно виходять великі гравці-металурги.

Перший з тематичних блоків – блок ЕКОЛОГІЯ – відкрив Максим Швець (УАВП, МПП «Монстера»), який представив стан та перспективи запровадження системи моніторингу та звітності по викидах парникових газів в Україні, реалізовані та планові заходи і потенційний вплив на галузь. Зокрема, було відзначено активне включення УАВП у розвиток цього  важливого процесу: Максим Швець набув статус офіційного радника у галузі, що дозволяє консультувати підприємства та представляти галузь у відповідних регулюючих органах. Тему продовжив представник міжнародної компанії LHOIST Marcin Leszczyński, який розповів про існуючу систему в Європі та, зокрема, Польщі, і особливості її функціонування.

Другий тематичний блок – АГРАРН?Й – відкривався виступом Юрія Юркевича (Проект «Аграрні розписки в Україні», IFC), який з регіональним представником проекту Євгеном Мельником представив дієвий інструмент стимулювання використання вапнякових продуктів в аграрному секторі, зокрема, у розкисленні грунтів – аграрні розписки. Учасники конференції виявили жваве зацікавлення темою, і УАВП зобов’язалася у співпраці з новими партнерами розвивати цей перспективний напрямок. Тематичний блок продовжив Володимир Деркач, директор представництва міжнародної компанії LHOIST, який, спираючись на досвід світового лідера, надав ґрунтовну доповідь про застосування карбонатної продукції у різних сферах аграрної промисловості.

Третя частина робочого дня конференції включала розгляд різноманітних тем, серед яких представлення ринку мінерального порошку, як одного з драйверів зростання вапнякового ринку, анонс бізнес-поїздки до Німеччини, яка передбачатиме відвідання кількох передових європейських компаній, та представлення нового дослідження УАВП – дослідження цін ринку вапняків. Дослідження цін, яке, зокрема, показало наявність розриву між вартістю вітчизняного та імпортного продукту, а також тенденції до їх зближення, теж викликало жваве зацікавлення та обговорення в учасників конференції. 

Робочий день конференції закінчувався розглядом надважливої для розвитку галузі теми – логістики і, зокрема, проблеми залізничних перевезень. Спершу Володимир ІващукГолова правління Асоціації «Український логістичний альянс» (УЛА), представив доповідь про актуальний стан Укрзалізниці, її наявні внутрішні та зовнішні проблеми. Насамкінець, Олег Коновалов, начальник відділу логістики ПрАТ «Тернопільський кар’єр», розповів про шлях розбудови логістичної функції на своєму підприємстві, яка, в сукупності з розвитком інших напрямків, дозволила увійти компанії у число лідерів галузі. Логістичний блок конференції підсумувався повідомленням про спільне спрямування від УАВП і УЛА листа на ПАТ «Укрзалізниця» з описом надзвичайних масштабів проблеми (тільки по  ПрАТ «Тернопільський кар’єр» недоотримання ПАТ «Укрзалізниця» через неефективну роботу складають розрахунково 365 млн. грн. за рік) та координацію зусиль двох асоціацій щодо оптимізації роботи державного перевізника по обслуговуванню вапнякової галузі. 

Перший день конференції завершився імпровізованими відвертими виступами представників інших передових компаній вапнякового ринку: Юрія Фрідмана (Новотроїцьке РУ) та Володимира Авраменка (група «Гірничодобувна промисловість»), які відзначили основні проблеми та очікування щодо розвитку ринку, серед яких необхідність збільшення вітчизняних цін на вапнякову продукцію до рівня імпортованої сировини та гостра потреба знімання логістичних обмежень, які накладають залізничні перевезення.

Другий день: день спілкування. Як ми зазначали, конференція в Одесі вперше включала відпочинково-розважальний елемент: увесь другий день учасники мали змогу вдосталь поспілкуватись у невимушеній атмосфері та ознайомитися з цікавинками міста. Спершу всі відвідали музей «Шустов», де ознайомилися з яскравою історією легендарної торгової марки, з дегустацією кращих зразків коньячного виробництва. Після цього на учасників конференції чекала морська подорож із фуршетом на теплоході.

Учасників конференції переповнювали позитивні емоції, які для нас є найкращою винагородою та стимулом для їх відтворення у наступних заходах асоціації.

У своєму виступі, який відкривав конференцію, президент асоціації Михайло Корилкевич анонсував річну звітну конференцію УАВП, яка відбудеться у грудні, і взяти участь в якій зможуть тільки члени асоціації. Тож бажаючі мають всі можливості долучитися до нашого активного гурту, до чого усіх закликаємо!

  

ПОС?ЛАННЯ НА МАТЕРІАЛ? КОНФЕРЕНЦІЇ

 

Джерело: Українська асоціація вапняної промисловості


Дата публікації: 03.10.2018
Кнопка Вверх