В Україні скоротяться посіви цукрових буряків: озвучений прогноз

Аналітики побоюються, що площа посівів стане найнижчою за останні п'ять років.

Посівні площі цукрових буряків у 2018/2019 маркетинговому році (МР, вересень-серпень) складуть близько 220-230 тис. га, що майже на чверть менше, ніж роком раніше. Такий прогноз дали аналітики Національної асоціації цукровиробників України "Укрцукор".

Заступник голови правління Асоціації Руслана Бутіло нагадала, що посівна кампанія цукрових буряків почнеться через півтора місяці. За її словами, зазначена площа стане найнижчим показником за останні п'ять років.

"Це, відповідно, позначиться і на виробництві цукру, і на кількості працюючих цукрових заводів", – зазначила вона.

При цьому Бутіло не виключила, що ситуація може покращитися, оскільки частина господарств ще не вирішила, чи працюватиме в цьому сезоні.

У попередньому МР працювали 42 цукрових заводи, які виготовили 1,82 млн т цукру і переробили 13,6 млн тонн цукрового буряка.

Україна вже вичерпала квоти на безмитні поставки цукру в Європейський Союз: квоти в обсязі 20 тис. тонн були закриті 30 січня.

Раніше Міжнародна організація з цукру повідомила, що в 2019/2020 МР очікується дефіцит цукру. При цьому торік світові ціни на цукор впали до найнижчого за десятиліття рівня.

 

Джерело: https://ukr.segodnya.ua


Дата публікації: 19.02.2019
Кнопка Вверх